Paljenjem svijeća i polaganjem cvijeća kod spomenika palim borcima NOB-a u Parku grofa Antuna Jankovića danas je obilježen Dan antifašističke borbe.
Okupljeni su se prisjetili svih koji su dali svoje živote u borbi protiv fašizma te odali počast njihovoj žrtvi. Obilježavanje ovog važnog datuma podsjetnik je na trajnu vrijednost antifašizma, slobode, mira i zajedništva.